Horní menu

mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obecní úřad > Aktuality

Aktuality


Zápis ze zasedání ZO Herink č. 9/2019 ze dne 10. 12. 2019 a č. 10/2019 ze dne 20. 12. 2019

Zápis č. 9/2019 ze dne 10. 12. 2019 - ZDE.

Zápis č. 10/2019 ze dne 20. 12. 2019 - ZDE.Pozvánka na Zastupitelstvo obce 10/2019 konané dne 20. 12. 2019 od 18:30 hod v budově OÚ

Datum konání: 20. 12. 2019

Pozvánka na Zastupitelstvo obce 10/2019 konané dne 20. 12. 2019 od 18:30 hod v budově OÚ - ZDE.Obecně závazné vyhlášky obce č. 1/2019 a 2/2019

Dne 10. 12. 2019 byly zastupitelstvem schváleny 2 obecně závazné vyhlášky:

č. 1/2019 o místním poplatku ze psů,

č. 2/2019 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu.Workshop vánočního svícnu

Zveme vás na WORKSHOP VÁNOČNÍHO SVÍCNU, který se bude konat 18. 12. 2019 od 17 hodin. Více informací ZDE.

workshop.pngRozšíření sběru tříděného odpadu

Sběrná místa tříděného odpadu v ulicích Ve Stráni, Do Višňovky a Rovná jsme pro Vás rozšířili o nádoby na jedlé tuky. Žádáme občany, aby tuky a oleje vhazovali do nádoby v uzavřených PET lahvích.

1.png

 Úřední hodiny v době mezi svátky

UREDNÍ.png

Upozornění k úředním hodinám k době mezi svátky.Doporučení Policie ČR

Vážení občané,

 

s ohledem na stávající bezpečnostní situaci ve Vaší lokalitě, jsou ze strany Policie České republiky prováděna různá preventivní opatření, související rovněž i s výkonem služby. Reagujeme tak na události poslední doby, kdy došlo k nárůstu počtu případů vloupání do rodinných domů. Této problematice se policisté intenzivně věnují. V současné době vyhodnocují a prověřují veškeré informace a poznatky, které mají k dispozici. Preventivními aktivitami, opatřeními a úpravou výkonu služby se snažíme eliminovat zmiňovanou trestnou činnost.  Z taktických důvodů ovšem nebudeme podrobně uvádět, jaká opatření Policie ČR v souvislosti se zvýšeným počtem vloupání do rodinných domů na Územním odboru Praha venkov JIH přijala.

Nicméně považujeme za vhodné upozornit obyvatele na některá preventivní doporučení, jak této trestné činnosti předejít a jak se chovat v případě, že k takové události dojde.    

Preventivní doporučení

Bezpečnost svého obydlí si může do určité míry ovlivnit každý občan tím, že bude usměrňovat své jednání a návyky a dodržovat základní organizační i preventivní opatření, která jsou jednoduchá a někdy i levná.  V krátkosti můžeme doporučit:

  • všímat si svého okolí, sledovat pohyb cizích osob a vozidel v místech, kde to není obvyklé ve vaší lokalitě, případně si poznamenat registrační značku vozidla. U zvlášť podezřelého pohybu osob, vozidel (např. delší dobu na místě bez jakékoliv činnosti) neváhejte kontaktovat PČR na linku 158.
  • řádně uzamykat objekt, používat bezpečnostní rolety, pokud je jimi objekt vybaven, zapínat alarmy a signalizace, byť opouštíte nemovitost i na relativně krátkou dobu. Alarmy sice pachatelům vyloženě nezabrání ve vloupání, nicméně neumožní pachateli se pohybovat se v nemovitosti dostatečně dlouho pro důkladné prohledání a také záznamy z alarmů dávají taktickou a operativní informaci pro policii.
  • neupozorňovat na svou nepřítomnost v rodinných domech např. diskuzí informacemi na sociálních sítích, nechlubit se cennými předměty, nehovořit o nich, nezveřejňovat jejich foto apod.
  • mít zapnuta venkovní světelná pohybová čidla
  • v období dřívějšího stmívání, často již od 16-té hodiny, kdy majitelé odjíždějí na nákupy, vozí děti na kroužky nebo jedou za zábavou, doporučujeme ponechat některé světlo v domě rozsvícené nebo nastavit časový spínač na takovém světle

Další preventivní informace o tom, jak si řádně zabezpečit svůj dům, byt nebo objekt, náležející k obydlí, naleznete například na stránkách www.policie.cz nebo www.stopvloupani.cz. Problematikou majetkové trestné činnosti se zabývá také preventivní projekt ,,Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům.“ Projekt se kromě návodů na ochranu rekreačních objektů zaměřuje také na zabezpečení domů, paneláků a garáží. Kombinuje technické a elektronické zabezpečení a jejich nejvhodnější kombinace s cílem snížit kriminalitu na úseku majetku. Součástí projektu je také mobilní aplikace ,,Zabezpečte se“, která je dostupná ke stažení na Google Play i App Store. Jejím hlavním úkolem jsou ucelené rady veřejnosti, jak správně a hlavně účinně a prakticky zabezpečit svůj majetek. Aplikace byla v letošním roce rozšířena o několik informací navíc.

Pokud při návratu domů zjistíte, že došlo k vloupání, ihned zavolejte na linku 158. Nedoporučujeme do takového objektu vstupovat. Vyčkejte příjezdu policistů v blízkosti domu, bytu a popište jim vše potřebné (popis pachatele, směr jeho útěku, auto apod.). Před příjezdem hlídky, pokud už jste do objektu vstoupili, nemanipulujte s předměty a nic neuklízejte. Též nepřemisťujte předměty, které nejsou Vaše a je pravděpodobné, že je na místě zanechal pachatel.

V případě, že neznáte přímé tel. spojení na místní služebnu nebo v době nepřítomnosti policistů, doporučujeme přednostně využívat volání na linku 158 (než linku 112), kterou obsluhují policisté.

 

 

 Za Policii ČR

 Krajské ředitelství Středočeského kraje

 Územní odbor Praha venkov JIH

 Plk. Mgr. Miroslav Havránek

 Pozvánka na Zastupitelstvo obce 9/2019 konané dne 10. 12. 2019 od 18:30 v budově OÚ Herink

pozvanka_9_2019.pdfSdělení Policie ČR

Předáváme sdělení od Policie ČR ke zvýšené kriminalitě v posledních dnech:

Dobrý den, v návaznosti na zvýšenou kriminalitu, která se objevila ve vašich obcích vám posílám odkazy k preventivním informacím k problematice majetkové trestné činnosti, zejména vloupání do rodinných domů a bytů. Informace lze dále využít i ke zveřejnění dle vlastní potřeby. Dále bych vám chtěl touto cestou sdělit a ujistit vás i vaše spoluobčany, že policisté OOPČR Kamenice ve spolupráci se službou kriminální policie a vyšetřování intenzivně pracují na odhalení pachatelů majetkové trestné činnosti, která se ve vašich obcích v současné době ve větší míře vyskytla.

https://www.policie.cz/clanek/chranme-si-sve-obydli.aspx

Chraňme si své obydlí - Policie České

republiky<https://www.policie.cz/clanek/chranme-si-sve-obydli.aspx>

www.policie.cz

PRAHA VENKOV-JIH - Policisté z územního odboru od počátku letošního listopadu evidují několik případů vloupání do rodinných domů a bytů.

https://www.policie.cz/clanek/sprava-stredoceskeho-kraje-zpravodajstvi-zabez

pecte-se-chrante-majetek-sobe-i-svym-sousedum.aspx

Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům. - Policie České republiky <https://www.policie.cz/clanek/sprava-stredoceskeho-kraje-zpravodajstvi-zabezpecte-se-chrante-majetek-sobe-i-svym-sousedum.aspx>

www.policie.cz

KRAJ - Aktualizovaná mobilní aplikace přináší nové informace v souvislosti se zabezpečením majetku.

https://www.policie.cz/clanek/vylepsena-aplikace-napovi-jak-se-chranit-pred-

zlodeji.aspx

Vylepšená aplikace napoví, jak se chránit před zloději - Policie České republiky<https://www.policie.cz/clanek/vylepsena-aplikace-napovi-jak-se-chr

anit-pred-zlodeji.aspx>

www.policie.cz

Léto je definitivně za námi a sezóna chataření a chalupaření se chýlí ke svému konci. Rady a tipy, jak zajistit rekreační objekt přináší projekt "Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům".

https://www.stopvloupani.cz<https://www.stopvloupani.cz/>Zápis ze zasedání ZO Herink č. 8/2019 konaného dne 18. 11. 2019

Zápis č. 8.pdf