Horní menu

mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obecní úřad > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3 33 64 96

Dezinfekce pro obyvatele obce Herink

Vážení sousedé a spoluobčané,

podařilo se zajistit dostatek dezinfekčního prostředku pro naše obyvatele. O víkendu 28. 3. - 29. 3. proběhne distribuce do všech domácností.

Dle oficiálních informací není v naší obci zatím nikdo pozitivně testován na výskyt coronaviru. Snažíme se udělat vše pro to, abychom tento stav udrželi, co nejdéle. Je ovšem pouze na vaší zodpovědnosti, jak s prostředky, které se vám snažíme poskytnout naložíte. Doporučuji dezinfekci přelít do dávkovače s rozprašovačem a aplikovat na potenciální zdroje nákazy. Více informací o distribuované dezinfekci naleznete zde. Dezinfekce je distribuována v 1 litrových pet lahvích.

IMG_5351.jpg

 

Znovu si dovolím apelovat na důsledné nošení roušek na veřejném prostranství a dodržování zákazu vstupu na dětská a sportovní hřiště!

Přeji všem hodně zdraví a síly.

Karel Zeman, starosta obceVytvoření oficiálních facebookových stránek

Vytvořili jsme pro Vás facebookovou stránku pod názvem "Obec Herink - oficiální stránka", stránka je vytvořena především jako další informační kanál pro občany obce. Stránka neslouží k diskuzím apod. 

 

 

 

 Mimořádná opatření ke svozu odpadů

Zasíláme v příloze mimořádná opatření vydaná společností FCC Česká republika s.r.o., zajišťující vývoz odpadů v naší obci. Opatření má minimalizovat riziko nákazy COVID-19.

Žádáme občany o dodržování těchto opatření.

Mimořádná opatření naleznete ZDE.Informace ke svozu BIO odpadu

Datum konání: 25. 3. 2020

Ve středu 25. 3. 2020 proběhne první svoz BIO odpadu. Pokračovat bude každou následující středu, až do 18. 11. 2020. Uzavření multifunkčního hřiště a dětských hřišť

Vzhledem k vývoji situace se šířením koronaviru a vládním nařízením se s okamžitou platností uzavírá multifunkční hřiště a všechna dětská hřiště, a to do odvolání.

Děkuji za pochopení a dodržujte prosím nošení ochranných prostředků dýchacích cest i při pohybu ve veřejném prostoru.

Dále bych rád připomněl, že v době od 10:00 do 12:00 hod. jsou obchody a ostatní otevřené provozovny (včetně pošt a lékáren) vyhrazeny pro seniory 65+, prosím buďme ohleduplní k nejohroženější skupině a dodržujme toto opatření.

Sdružení Jdeme dál ušilo a stále šije roušky pro naše seniory. Roušky budeme distribuovat během odpoledne 19. 3.

Děkuji všem, kteří respektují mimořádná opatření.

Karel Zeman, starosta obcePlánované přerušení dodávky elektřiny dne 6. 4. 2020

čez.pngInformace COVID-19 a možnost pomoci rizikovým skupinám

Datum konání: 16. 3. 2020

Vážení spoluobčané a sousedé,

 nechci vás zahlcovat dalšími informacemi ohledně aktuální situace, těch je myslím dost ve všech médiích. Prosím pro získání relevantních informací, sledujte oficiální internetové stránky jednotlivých ministerstev.

  • https://koronavirus.mzcr.cz/ (aktuální informace ke koronaviru)
  • Pro získání informací ohledně onemocnění byla zřízena nová bezplatná telefonní linka 1212.
  • Prosím, pokud nejste v akutním stavu, nevyužívejte linku 112 a 155
  • Informace ohledně vyhlášených nouzových opatřeních naleznete na www.vlada.cz a stránkách ministerstva vnitra www.mvcr.cz.

Dále bych vás požádal o důsledné dodržování karanténních opatření. Pokud budeme ochotni tyto sice nepříjemné, ale velmi potřebná opatření respektovat, můžeme nepříjemnou situaci zvládnout v minimálním časovém úseku.

Informujeme, že po dobu vyhlášení nouzového stavu je v provozu místní restaurace Stodola Herink, kde je možné zakoupit jídlo s sebou. Objednávky na tel.: 778 766 210.

V případě potřeby zajištění základních životních potřeb (léky, základní potraviny), které si nejste schopni zajistit sami nebo prostřednictvím své rodiny či blízkých, nás kontaktujte na tel.: 602 608 889.

Přeji všem klidné prožití následujících dnů.

Karel Zeman, starosta obceInformace k vývozu neuhrazeného komunálního odpadu

Dne 28. 2. 2020 byla splatnost místních poplatků (komunální odpad, psi). V případě dosud neuhrazeních poplatků, prosím uhraďte poplatky neprodleně převodem na bankovní účet obce - viz pokyny níže. Poté Vám budou nádoby vyvezeny i bez nové samolepky. Samolepky budou dodatečně předány po uklidnění situace a znovu otevření OÚ pro veřejnost. 

 

Pokyny k platbám:

Číslo účtu: 18625201/0100

Jako variabilní symbol prosím uveďte Vaše číslo popisné.

Popis příjemce prosím uveďte jméno a příjmení.Uzavření obecního úřadu pro veřejnost

mal.pngAktuální informace ke koronaviru Covid-19

Datum konání: 14. 3. 2020

Dne 14. 3. 2020

Vláda ČR přijala další krizová opatření o uzavření obchodů a restaurací s výjimkou potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších a zakázala přítomnost v provozovnách stravovacích služeb. Usnesení vlády o přijatých krizových opatřeních je ke stažení z odkazu zde.

(zdroj: Portál krizového řízení Středočeského kraje)

 

 Novější 1 3 33 64 96