Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Obecní úřad Herink > Informace o doručování písemností

Informace o doručování písemností

Informace o doručování písemností osobám s trvalým pobytem na adrese ohlašovny Do Višňovky 28, Herink, 251 01.

Obecní úřad Herink upozorňuje, že od 1. 1. 2016 platí povinnost ohlašoven, v jejichž sídle má fyzická osoba trvalý pobyt, zajistit vhodné místo, kde bude možné uložit oznámení o uložení zásilky a výzvu s poučením (§ 10c zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech, v platném znění).

Oznámení o uložení  zásilky výzvy s poučením pro občany, kteří mají adresu trvalého pobytu Do Višňovky 28, Herink, se ukládají na podatelně Obecního úřadu Herink.

V této souvislosti upozorňujeme, že Obecní úřad Herink umožňuje v souladu s výše uvedenou právní úpravou pouze uložení oznámení o uložení zásilky a výzvy s poučením, nikoli již zásilky samotné. Obecní úřad není ze zákona oprávněn přebírat soukromou korespondenci fyzických osob. Vlastní zásilky zasílané osobám s adresou trvalého pobytu Do Višňovky 28, Herink, jsou ukládány u pobočky České pošty v Dobřejovicích, ul. Na Návsi č. p. 3.

Dále upozorňujeme, že z výše uvedené povinnosti ohlašoven nevyplývá povinnost ohlašoven aktivně informovat občany s trvalým pobytem na adrese ohlašovny o tom, zda ohlašovna obdržela oznámení o uložení zásilky či výzvy s poučením.

V zájmu každého občana by mělo být učinění takových opatření, aby mu mohly být písemnosti doručovány tam, kde se fakticky zdržuje, případně využití všech možností vyplývajících z platné legislativy (např. zřízení datové schránky, nahlášení doručovací adresy na ohlašovně).

Informační leták MV ČR.